kobieta biznesu na wakacjach

O MNIE

Od razu powiem Ci , że podzielenie się tą częścią mojej historii publicznie jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ to o czym piszę jest dla mnie bardzo osobistym przeżyciem. Łączy się z tonami lęku, wątpliwości, obaw, wiadrami emocji wylanych we łzach, zmianami miejsca zamieszkania i kraju, ryzykiem, pracą nad nawykami i poświęceniem, także z działaniem i odwagą.
I proces ten trwa 🙂

Odeszłam z etatu o czym marzyłam od prawie 3 lat. Postanowiłam ponownie pracować dla siebie i na siebie jako coach. Moim zamiarem było rozwijać mój biznes głównie jako działalność online. Wiązało się to z byciem w mediach społecznościowych, które do tej pory lubiłam. Miałam wiele zabawy prowadząc swój hobbystyczny profil, gdzie dziele się moimi mandalami.

Jednak, gdy zaczęłam prowadzić social media dla własnego biznesu, przestało to być fun! Zaczęłam spędzać ogromną część mojego wolnego czasu na ogarnianie profili biznesowych, a efekty miały się nijak do włożonego wysiłku i nakładu czasu! Czułam się sfrustrowana i zrezygnowana… Czułam, że chciałam poświęcać więcej czasu sobie lub głównym projektom firmowym, a nie na coś, co nie jest głównym tematem mojej działalności. Nie miałam środków na oddelegowanie tej części biznesu w ręce agencji social media. Mówiłam czasami do siebie “Małgosia, to nie tak miało być…”

Jakiś czas później zainwestowałam i wzięłam udział w programie tworzenia biznesu online: Strategia Motyla, gdzie jako dodatek otrzymałam także zdrową dawkę informacji na temat tego, jak lepiej ogarniać swoje biznesowe social media.

Podczas programu coś się zaczęło ze mną dziać! Zaczęło mnie to wciągać! Wszystko nagle zaczęło układać się w jakąś klarowną całość i nie minęło dużo czasu, kiedy zaczęłam współpracę ze swoją pierwszą klientką, z którą współpracujemy do dziś. Za tym przyszły polecenia.

W grudniu skończyłam kolejny program, który wyposażył mnie w kolejną bardziej zaawansowaną dawkę profesjonalnej wiedzy na temat social media marketingu i utwierdził mnie w tym, że idę w dobrym kierunku.

Obecnie prowadzę dwa biznesy – powoli buduję podwaliny pod biznes, którego filarem ma być moje wsparcie coachingowe, a w przyszłości mentoring dla kobiet wysoko wrażliwych i z dysfunkcyjnych domów. Dla tych kobiet, które z jakiegoś powodu pomimo inteligencji, środków, talentów i doświadczenia nie działają, a ich plany są schowane głęboko w szufladzie lub daleko w piwnicy ich serducha. Dla tych kobiet, których lista marzeń pokrywa kurz i już nie spoglądają nawet w jej kierunku.

W drugim biznesie – połączyłam moją wiedzę z prowadzenia przez kilka lat hobbystycznego profilu, wcześniejsze doświadczenie zawodowe (pracowałam jako coach, mentorka i zastępca produkt menadżera dla firmy, której nazw nie mogę wymieniać, ale podpowiem że jej sztandarowym produktem jest wyszukiwarka, której zapewne używasz codziennie;)) oraz mój talent analityczny. Dodałam talent widzenia potencjału we wszystkim i wszystkich, aby ostatecznie zająć się prowadzeniem mediów społecznościowych dla małych firm (Facebook i Instagram). 

I wiesz co? Świetnie się w tym odnajduję, mam z tego ogromną satysfakcję, moja wewnętrzna kołczyni, mentorka i analityczka czują się jak ryby w wodzie, a że jestem artystyczną duszą mam ogromną frajdę z robienia grafik. Cały czas inwestuję czas i pieniądze w rozwój, jednak mam jeszcze jedno pragnienie, potrzebę…

Przyszedł moment, w którym czuję ogromną chęć odwdzięczenia się i puszczenia dalej dobra i wsparcia, które otrzymałam w tym procesie. Moim marzeniem jest stać się taką kobietą, która poprawi koronę drugiej kobiecie tak, że nikt nawet nie zauważy. Tego uczą mnie moje siostry oraz inne cudowne kobiety dookoła mnie.

pomocna dłoń dla biznesu
social media biznes kobieta

MAM DLA CIEBIE PREZENT!

Stąd narodził się pomysł na serię darmowych konsultacji dla kobiet, które teraz są w takim momencie, w jakim ja byłam jakiś czas temu. 

Jeżeli rezonuje z Tobą moja historia lub pasuje do Ciebie któreś z poniższych stwierdzeń:

  • prowadzenie social media to dla Ciebie udręka i czuję tonę presji na swoich barkach,
  • czujesz się sfrustrowana prowadzeniem mediów społecznościowych,
  • szukasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego to, co robisz w social media nie przynosi zamierzonych efektów,
  • wkładasz w prowadzenie Social Media więcej czasu niż planowałaś i odciąga Cię to od głównych projektów biznesowych,
  • szukasz narzędzi wskazówek, wiedzy, które ułatwią Ci prowadzenie profili biznesowych w Social Media,
  • nie jesteś pewna swojej obecnej strategii działania lub chcesz popracować nad obecną,
  • nie wiesz jakie social media wykorzystać w Twojej branży,
  • Twój biznes nie jest jeszcze obecny w social media, bo: nie masz na to czasu, nie znasz się i nie chcesz się uczyć technikaliów z tym związanych,
  • chcesz zyskać więcej czasu wolnego dla siebie, bliskich lub główne biznesowe projekty, w których jesteś ekspertką.

Jeżeli odnajdujesz siebie, w powyższych stwierdzeniach – łap moją wyciągniętą dłoń!